Dla większości była to pierwszy okazja do użycia młotka lub wiertarki. A nawet sławnej japońskiej piły. Sami zobaczcie co z tego wynikło!
Oto rezultaty lekcji technicznych, zajęć twórczych, podczas których uczestnicy tworzyli drewniane konstrukcje inspirowane żorskimi kamienicami. Warsztatowicze nie tylko samodzielnie wycinali elementy zabudowań, ale również je malowali i dekorowali, tak by nabrały jeszcze więcej indywidualnych cech i walorów artystycznych. Drewniane domki, minikamienice mogą od teraz być prezentowane pojedynczo, ale istnieje możliwość ich łączenia, tworząc cały szereg zabudowań, tak by całość była symbolem integracji różnych grup wiekowych i społecznych.
Zajęcia poprowadził Adam Skrobol - trener, przedsiębiorca, webdeveloper i pasjonat pracy w drewnie. Współzałożyciel organizacji NowiWojownicy.org w ramach której od kilku lat prowadzi Męskie Kręgi i warsztaty dla ojców. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi, w tym z osobami ze specjalnymi potrzebami, między innymi prowadząc warsztaty w oparciu o techniki teatralne, opowiadając baśnie do muzyki na żywo, oraz prowadząc pracownię muzyczno-teatralną na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Pomysłodawca projektu "Kamishibajki - warsztaty dla ojców z dziećmi" podczas którego uczestnicy samodzielnie stworzyli drewniane tradycyjne japońskie teatrzyki.
Projekt "Żorskie kamienice" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.